KONST / Ramar / Ram 7563103
*
nr 756 3103
Ram
med bonad, flickor, 66x55
Utrop:
500 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 april 2012
kl 17:24:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 09:36:39
1
350 kr
27/4 11:25:18
2
500 kr
27/4 11:25:40
2
550 kr
27/4 11:27:40
2
600 kr
28/4 07:22:23
3
550 kr
30/4 17:19:45
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
ABC-flickor (Lisa Larson)
Stengodsserien ABC-flickor designades av formgivaren Lisa Larson 1958 för Gustavsberg och tillverkades 1958-1973.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bonad flickor ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:29
-
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:41
*
Ram
nr 756 3103
Ram
med bonad, flickor, 66x55
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 650 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 april 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/4 09:36:39 | 1 | 350 kr |
| 27/4 11:25:18 | 2 | 500 kr |
| 27/4 11:25:40 | 2 | 550 kr |
| 27/4 11:27:40 | 2 | 600 kr |
| 28/4 07:22:23 | 3 | 550 kr |
| 30/4 17:19:45 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
ABC-flickor (Lisa Larson)
Stengodsserien ABC-flickor designades av formgivaren Lisa Larson 1958 för Gustavsberg och tillverkades 1958-1973.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Stengodsserien ABC-flickor designades av formgivaren Lisa Larson 1958 för Gustavsberg och tillverkades 1958-1973.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bonad flickor ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:29 -
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:41



